Gjergj Fishta, fillimet letrare Shiko më të madhe

Gjergj Fishta, fillimet letrare

Tonin Çobani BF0052

Libër i ri

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fishta
ISBN9789928222206

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Thanë për librin:

Studimet e kërkimet për artin e Gjergj Fishtës, që prej një kanë krijuar atë që sot në përpjekjet për njohjen e veprës së plotë, quhet Fishtologji, siç jemi mësuar të flasim për shekspirologji, gëtologji,... e pak terma të tjerë karakterizues të figurave si këta.

Dr. Tonin Çobani, pasi ka rrëmuar prej 25 vjetësh në trashëgiminë aq të gjerë të Poetit (me shkrime në shtypin periodik, kumte dhe ligjërata në Konferenca Shkencore brenda e jashtë vendit), ka bindjen se një kërkim pothuajse shterues, u takon "Fillimeve letrare" të Gj. Fishtës.

                                                                                                                                            Tefë Topalli, Profesor Emeritus

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe190
ISBN9789928222206
RedaktoriTefë Topalli
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë