Pjeter Bogdani e Shqipnia e kohes se tij Shiko më të madhe

Pjeter Bogdani e Shqipnia e kohes se tij

Át Luigji Marlekaj FRA0024

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Luigj Marlekajt është njohës i shkëlqyer i veprës së Bogdanit dhe i Shqipërisë së shekullit të XVII, gjë që dëshmohet më së miri edhe në studimin e tij monografik Pjetër Bogdani e Shqipnia e kohës se tij. Kjo është një punë kolosale e një njeriu të përkushtuar. Prandaj kjo vepër është referenciale për të kuptuar Bogdanin dhe Shqipërinë e asaj periudhe..

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789994386376

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe804
ISBN9789994386376
Viti i Botimit2008
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër