Arkitekti Shiko më të madhe

Arkitekti

Fahri Balliu FB0058

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Arkitekti, një vepër e shkruar me aq art, e ngjizur në një të vërtetë të pamohueshme: simbolika e diktaturës, shkatërrimi i intelektualit, i diktuar të mbijetojë, nën pushtetin e saj vrasës. Vepra është e jashtëzakonshme, marramendëse, e vërtetë. Ajo është e ngjeshur me figuracione dhe është teknikisht e arrirë, leximi i së cilës të jep me dije ripërsëritjen e mesazhit: në diktaturë është shkruar guximshëm dhe mjeshtërisht kundër saj.

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994392148

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe126
ISBN9789994392148
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimevetretë