Ofertat

Sete dhe Koleksione Ka 129 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  2 880 Lekë 3 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ne kete set kemi perzgjedhur dy libra: “”48 ligjet e pushtetit” te Robert Green dhe “E shoh ccfare mendon” te Joe Navarros. Green

  2 880 Lekë
  3 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 530 Lekë 1 700 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Dale Carnegie dhe Napoleon Hill jane dy prej mendimtareve me te shquar te shekullit te XX, te cilet kane ndikuar shume edhe ne jeten dhe suksesin e sipermarresve te medhenj si Bill Gates, Warren Buffet, Jeff Bezzos, etj. Njeheresh, keta dy autore shquhen per aftesite e tyre ne pergatitjen e lidereve te ardhshem.

  1 530 Lekë
  1 700 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Rachel Hollis dhe Sheryl Sandberg jane dy nga femrat me te shquara te kohes tone, te cilat kane aftesine per te motivuar dhe per te ndryshuar realitetin e gruas ne ditet tona. Hollis eshte nder autoret me te lexuara ndersa Sandberg sjell pervojat e jetes se saj, si drejtuese ne kompanine Facebook dhe sfidat e jetes se saj.

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 790 Lekë 3 100 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ky set librash konsiderohet nje “arsenal i mire dijesh” per tu perballur me sfidat e kohes tone: Libri bestseller i Hararit adreson 21 ceshtjet me kritike te kohes tone, si mjedisi, punesimi, edukimi, teknologjia, inteligjenca artificiale, ndersa libri “Forca e faktit” eshte nje “ilac i mire” per te shpetuar nga dizinformacioni dhe per ti dhene peshe...

  2 790 Lekë
  3 100 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ne kete set kemi perzgjedhur dy prej librave te zhanrit mister &thriller te botuar gjate vitit 2019 ne Shqiperi dhe qe jane pelqyer nga lexuesit shqiptare. Mbreteresha e thrillerit Agatha Christie dhe Laura Marshall vijne bashke ne nje set, te denje per dhurate per te pasionuarit pas librat e ketij zhanri

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ne kete set kemi perzgjedhur dy autoret me te njohur te romances bashkekohore: Anna Premoli dhe Nicholas Sparks, me dy libra te cilet jane botuar ne shqip gjate vitit 2019: “Me prano sic jam, i dashur” dhe “Ne cdo frymemarrje” eshte nje set librash goditesh per tua dhuruar te dashurve tuaj.....

  2 160 Lekë
  2 400 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 710 Lekë 1 900 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Gjate vitit 2019 kane ardhur ne shqip disa nobeliste, por ne kemi perzgjedhur dy prej tyre, per ti rekomanduar per lexim ne set. Ato jane: Kazuo Ishiguro dhe Olga Tocarkzuk. Ata kane fituar Çmimin Nobel ne vitet 2017 dhe 2018.

  1 710 Lekë
  1 900 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  4 500 Lekë 5 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Viti 2019 ka sjelle ne tregun e botimeve dy prej biografive me te shquar te botuara ndonjehere: ate te Einstein dhe te Leonardo Da Vincit, shkruar nga nje prej biografeve me te shquar te koheve tona; Walter Isaacson. Prandaj, i rekomandojme per te gjithe ata lexues qe duan te shkojne pertej botes se dukshme te mendjeve qe kane ndryshuar boten

  4 500 Lekë
  5 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Napoleon Hill eshte nje prej motivuesve dhe keshilluesve me te shquar te shekullit te XX, ndikimi i te cilit eshte i fuqishem edhe sot. Nese do te pranoni mentor Napoleon Hill, jeta juaj do te jete me e thjeshte dhe rruga drejt sukseseve do te afrohet. Prandaj kemi perzgjedhur keto dy libra si pjese te nje seti.

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 340 Lekë 2 600 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ky set permban libra qe jane te vlefshem per kedo qe do te kuptoje demokracine ne ditet tona dhe menyren e funksionimit te kombit. Ne nje realitet si ky i yni, keto libra duhet te jene ne biblioteken e cdo gazetari, analisti politikani, deputeti, studenti, aktivisti apo studiuesi te shkencave politike

  2 340 Lekë
  2 600 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 880 Lekë 3 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ne kete set kemi perzgjedhur dy autobiografite e dy zonjave te para te Shteteve te Bashkuara te Amerikes: Hillari Klinton dhe Michelle Obama. Jane histori impresionuese qe e tejkalojne kuriozitetin e te qenit zonja te para, por qe jane zonja prej verteti, pas te cilave gjenden burra te medhenj shteti.

  2 880 Lekë
  3 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Shumica e bizneseve nuk e cojne ne fund misionin e tyre, por ndalen rruges. Pse ndodh kjo? Shumekush i kerkon arsyet jashte vetes, - tek tregjet, konjukturat, etj. Por nese zbulojme arsyen e vertete se perse e nisim nje biznes, dhe kemi nje strategji te qarte ne momentin qe fillojme rrugetimin tone si sipermarres, ka me pak shance per te falimentuar....

  1 440 Lekë
  1 600 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 520 Lekë 2 800 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Mes romaneve sage te vitit 2019 kemi vecuar librat e dy autoreve te njohura te diteve tona Adriana Trigiani dhe Elif Shafak. Keto autore, me bestsellera nderkombetar, kane ardhur gjate vitit 2019 me dy perkthime te reja tek lexuesi shqiptar: Gruaja e Tonit dhe Ciraku i arkitektit. Duke qene nder autoret me te lexuara ne Shqiperi, i kemi rekomanduar ne set...

  2 520 Lekë
  2 800 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Thanas Medi dhe Virion Graci jane dy autore te vleresuar ne letrat shqipe te diteve tona. Te dy kane dale me romane para lexuesve gjate ketij viti; ku vijne me prurjet e tyre me te mira. Si dy emra perfaqesues te letersise shqipare, i rekomandojme per lexim ne nje set.

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Anisa Makarian dhe Mimiza Hysa jane dy personazhe te njohura te kultures shqiptare, por qe kane sprovuar me sukses edhe ne lemin e prozes se gjate. Te dyja e kane marre subjektin e tyre gjate periudhes se komunizmit, prandaj, po i rekomandojme ne nje set, per te gjithe ata lexues qe duan te njohin anen me te erret te atij sistemi, sidomos per te mesuar me...

  2 160 Lekë
  2 400 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Fatos Kongoli dhe Besnik Mustafaj jane nder emrat me te njohur te letersise bashkekohore shqipe. Te dy keta autore kane dale para lexuesit me krijime te reja gjate vitit 2019. Kongoli mori cmimin e pare ne Panairin e Prishtines, ndersa Mustafaj ne Panairin e Tiranes. Prandaj i rekomandojme ne nje set si zera perfaqesues te letersise shqipe.

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ne serine e seteve te autoreve shqiptare, kemi bere bashke ne nje te vetem romanet e Bashkim Shehut dhe Ylljet Alickaj. Keto dy emra tashme perbejne zera te modernitetit te letrave bashkekohore shqipe, prandaj i rekomandojme per lexim

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 530 Lekë 1 700 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ne kete set kemi perzgjedhur librat e dy autoreve shqiptare, te pasionuar pas realizmit magjik, dhe ndjekes te zellshem te fjales se zgjedhur shqipe: Mira Meksin dhe Tom Kuken (Enkel Demin). Dy librat e tyre, “Diktatori ne kryq” dhe “Ora e lige” jane botime te vitit 2019, qe ju vijne lexuesve si prurjet me interesante te letrave shqipe

  1 530 Lekë
  1 700 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  3 600 Lekë 4 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Librat shkojne dhe vijne, ndersa klasiket mbeten. Aq me teper per lexuesit e vegjel te cileve kemi vendosur t’ju krijojme nje “mini-biblioteke” me veprat me te mira te kesaj moshe, ne variantin origjinal, me te cilet provohet shija e vertete e letersise. Prandaj, kemi propozuar setin me librat “Zemer” te Edmondo de Amicit, “Hajdi” te Joanna Spyri, “Djemte...

  3 600 Lekë
  4 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok

  Në një nivel parësor, “Një tragjedi amerikane” është historia e korrupsionit dhe shkatërrimit të një njeriu, Clyde Griffiths, i cili humbet shpirtin e tij gjatë kërkimit dëshpërues të suksesit. Në një nivel më të thellë, akoma më të thellë, romani paraqet një portret të madh të shoqërisë vlerat e së cilës janë njëherësh si edhe ambicjet e kota të Clyde...

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  13 500 Lekë 15 000 Lekë -10% Në stok

  E gjithë vepra e At Gjergj Fishtës në një botim special për bibliotekën tuaj. Proza, poezia, poema epike, satira, drama dhe publicistika, në një kolanë luksi prej 10 vëllimesh, e përgatitur nga ekspertët dhe njohësit më të mirë të krijimtarisë së Fishtës

  13 500 Lekë
  15 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  22 500 Lekë 25 000 Lekë -10% Në stok

  Opusi i tanishëm, që i paraqitet publikut shqiptar në njëzet vëllime, është, pa dyshim, më i ploti. Duke lënë jashtë vetëm një pjesë të papërfillshme të krijimtarisë, kryesisht shkrime të rinisë së hershme dhe disa herë krijime që, sipas gjykimit të autorit, nuk plotësojnë kriteret e duhura artistike, ky botim e jep veprën e Kadaresë në përmasën integrale...

  22 500 Lekë
  25 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  13 500 Lekë 15 000 Lekë -10% Në stok

  E gjithë krijimtaria e Camajt përmblidhet në dhjetë vëllime. Ato i paraqiten lexuesit jo në formë të njëtrajtshme për nga madhësia. Lexuesit i vijnë në ndihmë edhe parathëniet e studimet shoqëruese, të kryera mirëfilli nga vetë autori apo specialistë a njohës të profilizuar të veprës së tij.  Vepra letrare e Martin Camajt i kumton lexuesit “variantën...

  13 500 Lekë
  15 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  4 320 Lekë 4 800 Lekë -10% Në stok

  Për menaxhimin, marketingun, lidershipin, neocimin, motivimin dhe kreativitetin në zhvillimin e biznesit, ka menduar Brian Tracy. Bizneset e zgjuara mendojnë për edukimin e vazhdueshëm të stafit të tyre, prandaj këto libra janë një zgjidhje e shkëlqyer

  4 320 Lekë
  4 800 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 700 Lekë 3 000 Lekë -10% Në stok

  Jo vetëm “Gjuetari i balonave” është i magjishëm dhe lexohet me një frymë. Lexuesi shqiptar e njohe shumë mirë këtë vepër, por po aq të jashtëzakonshme janë edhe dy veprat e tjera të Khaled Hosseinit, “Njëmijë diej vezullues” dhe “Dhe malet oshëtinë”. Prandaj “Bukinist.al” i sjell në bibliotekën tuaj me një ofertë fantastike në këtë periudhë

  2 700 Lekë
  3 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 530 Lekë 1 700 Lekë -10% Në stok

  Ky set është për të gjithë ata që e shohin jetën si problem dhe duan ta sfidojnë atë me vështirësitë që ndeshin: Prandaj kemi rekomanduar këto dy libra, ku i pari të mëson sesi të sfidosh problemet reale dhe i dyti, si të sfidosh me disiplinë. Në një vend si Shqipëria, këto dy libra janë guida të fuqishme për njerëzit që duan të bëjnë përpara  

  1 530 Lekë
  1 700 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Gabriel Garcia Marquez dhe Mira Meksi janë pjesë e pandarë për një pjesë të lexuesit tonë, prandaj ne kemi rekomanduar bashkërisht dy tekste leximi “Dashuri në kohërat e kolerës” dhe “Pa zemër në kraharor”, si pjesë të një pakoje të veçantë për dhuratë mes atyre që e zbukurojnë dashurinë dhe pasionin mes tyre duke shkëmbyer libra me njëri-tjetrin.

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  3 600 Lekë 4 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Në këtë set keni tre libra të rrallë për zhvillimin tuaj personal; tre besetsellera botëror që do tiu vijnë në ndihmë për të qenë të suksesshëm në jetën dhe aktivitetin tuaj. Si të jesh origjinal, si të mendosh si gjeni dhe si të ndryshosh mënyrat e të menduarit për të arritur objektivat që i ke vendosur vetvetes.

  3 600 Lekë
  4 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  3 780 Lekë 4 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Aventurat e Ninës janë magjike pasi edhe personazhet janë të tillë, sidomos gjyshi Misha, një alkimist i famshëm. Me ndihmën e tij, Nina do të gjejë Hënën e Gjashtë

  3 780 Lekë
  4 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  5 760 Lekë 6 400 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Kush është Artemis Fowl-i? Një gjeni? Natyrisht, përderisa arrin të luajë me teknologjinë ashtu si të tjerët luajnë me ushtarët e vegjël. Një kriminel? Pa dyshim që po: prejardhja e tij nga një plejadë e vjetër dhe e shquar keqbërësish nuk është e rastësishme. Ky është një tekno-thriller i mahnitshëm dhe ironik plot fantazi në një botë ku e mira dhe e...

  5 760 Lekë
  6 400 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 340 Lekë 2 600 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Këto dy libra janë bestseller-a botëror të dy viteve të fundit në Amazon, The New York Times, etj., të cilat edhe lexuesi shqiptar ka fatin ti ketë tashmë edhe në shqip. Elon Musk dhe Malala Yousafzai janë dy personazhe që magjepsin botën e ditëve tona: Musk në teknologji, duke drejtuar SpaceX dhe Tesla dhe tjetri në edukim, duke sfiduar talebanët në...

  2 340 Lekë
  2 600 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Këto dy libra iu adresohen lexuesve të pasionuar pas romaneve me dedektivë. Autorës James Patterson & Maxine Paetro kanë çmendur lexuesit në të gjithë botën, duke shënuar rekorde në shitje; tashmë librat më të lexuar në botë vijnë edhe në shqip.

  1 800 Lekë
  2 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
Shfaq 33 - 64 nga 129 libra