Kërko më tej

Filtra të aktivizuara:
  V. Bot
  Gjuha

  Ofertat

  Sete dhe Koleksione Ka 226 libra.

  për faqe
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Pedro Chagas Freitas eshte nder autoret e kthyer qe me romanin Premtoj te gaboj u kthye ne bestseller edhe nga lexuesit ne Shqiperi. Pas daljes se romanit te dyte, Premtoj te dashuroj ne i sjellim si rekomandim ne set keto dy romanca per lexuesit qe jane te pasionuar pas ketij zhanri. 

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   3 150 Lekë 3 500 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ky set me libra te shkruar nga protagoniste me pervoja te jashtezakonshme ne sipermarrje, Ray Dalio dhe Vasil Naçi, vjen si rekomandim per te gjithe njerezit qe duan te mesojne nga pervojat e te tjereve ne drejtimin dhe menaxhimin e biznesit. Parimet i Ray Dalio dhe Rruga jone i biznesmenit, trajnuesit dhe filantropit Vasil Naçit dhe Dr. Alma Bicit jane...

   3 150 Lekë
   3 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 052 Lekë 2 280 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ne kete set kemi sjelle librat e Napoleon Hill dhe David J. Schwartz, dy prej personaliteteve me te spikatura te librave te zhvillimit personal. Permes ketyre dy librave qe kane pasur ndikim te jashtezakonshem pergjate disa dekadash, ne synojme te perzgjedhim nje set fantastik librash per lexuesit qe duan te ndryshojne mendesine per te bere gjera te medha...

   2 052 Lekë
   2 280 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Letersia shqiptare per femije vazhdon te befasoje me autore te cilet jane te pelqyer nga lexuesit e vegjel. Ne kemi perzgjedhur ne nje set librat me te fundit te Rudina Cupit dhe Rovena Rrozhanit, - dy botime plot aventura, me mjeshtri rrefimi dhe me fuqi ndikuese ne aspektin didaktiv dhe edukativ.  

   1 260 Lekë
   1 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Kjo eshte nje seri fantastike per lexuesit e vegjel, - sidomos per djemte, pasi Aventurat e Arsen Lupenit jane vleresuar me cmimin Strega ne Itali dhe mbeten nder rrefimet me brilante pas realizimit te filmit dhe serialit ne Nettflix. Ne e rekomandojme ne set per lexuesit e vegjel si nder serite me te mira per kete kategori lexuesish ne moshen 7-13 vjec.

   1 440 Lekë
   1 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Julio Cortazar eshte nje nga mjeshtrat me te medhenj te tregimit boteror, - njeheresh edhe teoricient i ketij zhanri. Permes ketyre dy vellimeve vjen nje set ne pako me dy libra te cilat do te mbeten ne biblioteken tuaj si maja e zhanrit. Aleph i ka sjelle ne shqip permes perkthyesve te talentuar Aurel Plasari dhe Bashkim Shehu.

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 025 Lekë 2 250 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ne kete set kemi sjelle biografite e dy futbollisteve qe kane bere epoke, Diego Maradona dhe Lionel Messi. Keta dy personazhe nuk jane thjeshte gjeni te fushes se blerte por jane edhe dy personalitete, permes te cileve mund te mesosh shume nga sfidat e jetes qe kane kaluar. Prandaj, ky set vjen per fansat dhe te pasionuarit e Messit dhe Maradones, - dhe...

   2 025 Lekë
   2 250 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

     Keto dy romane te zhanrit romance jane bestseller-a absolute ne tregjet boterore te librit dhe se fundi jane pelqyer edhe nga lexuesit ne vendin tone, sidomos nga adoleshentet. Duke pare numrin ne rritje te kerkesave, ne i rekomandojme ne set per dhurate per te rinjte qe jane te pasionuar pas romancave.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Nese ndiheni te pamotivuar, - nese nuk keni pasion per te bere gjera apo nese keni nevoje per nje nxitje te brendshme per te kerkuar dhe bere me te miren brenda jush, keto dy libra kane nje fuqi te jashtezakonshme gjate procesit te leximit per t’ju nxjerre nga apatia dhe per t’u dhene shtytje per te bere gjera te medha. 

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 890 Lekë 2 100 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ky set permban dy vellimet e librit “Babai i pasur, babai i varfër” të autorit Robert Kiyosaki, - të konsideruara si librat-guida më të mirat në botë për të njohur mënyrën sesi mund të fitosh paranë dhe për të arritur lirinë financiare.

   1 890 Lekë
   2 100 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 520 Lekë 2 800 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Visar Zhiti dhe Fatos Lubonja jane dy perfaqesuesit e spikatur te letersise se kujteses, - asaj letersie qe eshte shkruar ne kushte te pazakonta, - prandaj ne kemi perzgjedhur dy librat e fundit te shkruar nga keta autore per t’i bere si set per ata qe duan te njohin boten e intelektualit te burgosur ne qeli gjate sistemit komunist dhe fuqine reflektuese...

   2 520 Lekë
   2 800 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   4 680 Lekë 5 200 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Te gjithe lexuesit qe duan te njohin dhe kuptojne me mire dhe me qarte historine e Arberise dhe te arbneve, paraardhesve te shqiptareve, - keto dy libra jane zgjedhje shume e mire, pasi Akademik Pellumb Xhufi dhe Prof. Dr. Aurel Plasari jane dy autore serioze qe me punen e jashtezakonshme kerkimore, me arkivat dhe referencat shqiptare dhe te huaja e kane...

   4 680 Lekë
   5 200 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ky set ka dy histori dashurie te cilat kane magjepsur lexuesit. Duke pare ecurine e tyre, ne po i rekomandojme ne nje set per ata qe duan te perjetojne dimensionet me te thella te dashurise njerezore.

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 052 Lekë 2 280 Lekë -10% Në stok

   Ky set eshte perzgjedhur nga mjeshtri me i madh i psikothrillerit te diteve tona, autorit gjerman Sebastian Fitzek. Ai ka ardhur para lexuesit shqiptare me dy romane njeheresh: Pakoja, dhe Frike nga fluturimi 7A te cilet i rekomandojme si pjese te leximeve te kesaj vere.

   2 052 Lekë
   2 280 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 620 Lekë 1 800 Lekë -10% Në stok

   Ne kete set librash, ne kemi rekomanduar dy autore te njohur shqiptare te diteve tona: Mira Meksit dhe Tom Kuken (Enkel Demin) me prurjet e vitit 2021. Dy romane qe marrin subjektin ne vitet ’30, ku permes teknikave te misterit ndertojne realitete artistike befasuese. Keto dy libra jane rekomandime goditese per te qene pjese te leximeve tuaja gjate...

   1 620 Lekë
   1 800 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% Në stok

   Duke pare kerkesen gjithnje e ne rritje te lexuesve per romane te zhanrit thriller, ne kemi perzgjedhur dy prej tyre, prurje te fundit, te cilet i bejme pjese te nje pakoja rekomanimi: “Mea culpa – me fal” te Clare Mackintosh, i botuar nga Living dhe “E sigurt” S. K. Barnett, hedhur ne qarkullim nga Shtepia Botuese Jozef

   2 250 Lekë
   2 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok

   Ne kete set kemi futur dy libra te autoreve: Liridon Mulaj dhe Arlinda Guma; romanet e tyre i kemi perfshire ne nje set rekomandimesh per tu njohur me keto prurje, dhe per ti bere pjese te leximeve tuaja verore.

   1 440 Lekë
   1 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok

   Ne kete set kemi sjelle dy romane te zhanrit romance nga autoret klasike boterore: Thomas Hardy dhe Suzana Tamaro; Jane dy libra qe sjellin pasionet njerezore, boten e nderlikuar te ndjenjave – jane dy romane qe ju pasurojne shpirterisht, - ju ndihmojne te kuptoni boten e brendshme shpirterore dhe ua bejne me te bukura ditet e leximeve te veres.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 620 Lekë 1 800 Lekë -10% Në stok

   Ne kete set kemi zgjedhur dy romane te vleresuara ne te gjithe boten per menyren brilante te sendertimit te botes se krimit, fuqise se depertimit psikologjik ne boten njerezore dhe per befasine dhe tensionin e jashtezakonshem te shkaktojne tek lexuesit. Eduardo Mendoza dhe Ruth Ware jane dy romanciere brilante te cilet ne i kemi bere ne nje pako librash...

   1 620 Lekë
   1 800 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok

   Ne kete set kemi synuar qe te perzgjedhim per ju romanet me te mira te spiunazhit, te fokusuar kryesisht tek Lufta e Ftohte. Jane dy botime te Pegit, me protagoniste autoret John Le Carre dhe Lara Prescott.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 430 Lekë 2 700 Lekë -10% Në stok

   Peter Handke eshte nder nobelistet me te debatuar, por pas laureimit, erdhen menjehere romane te tjera ne shqip nga shtepite botuese Aleph dhe Dituria. Ne kete set sjellim tre libra te ardhur se fundi ne shqip: “Nje nate te erret lashe shtepine time te heshtur”, “Ankthi i portierit para penalltise” dhe “Leter e shkurter lamtumire e gjate”, te cilat...

   2 430 Lekë
   2 700 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 980 Lekë 2 200 Lekë -10% Në stok

   Ne kete set librash kemi sjelle dy bestseller-a boterore te viteve te fundit, Shtegu i kripes dhe Gjysma e zhdukur, te cilet kane ardhur ne shqip ne nje kohe rekord nga shtepite botuese Botart dhe Bota Shqiptare.

   1 980 Lekë
   2 200 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok

   Philip Roth dhe Haruki Murakami jane nder shkrimtaret me te rendesishem te diteve tona. Veprat e tyre te ardhura se fundi ne shqip nga Skanderbeg Books, “Pas termetit” dhe “Nje njeri i zakonshem” i kemi bere bashke ne nje set, per t’ua rekomanduar si pjese te leximeve ne ditet e pushimeve verore, duke qene te bindur se kemi mbledhur bashke ne nje dy vepra...

   1 440 Lekë
   1 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   945 Lekë 1 050 Lekë -10% Në stok

   Ne kete set fantastik ne jemi perpjekur te sjellim dy libra qe ndertojne kultin e librit, - rendesine e tij ne edukimin e femijes dhe fuqine transformuese qe mund te sjellin ne jeten e cdo individi. Padyshim, kjo eshte nje nder dhuratat me te bukura qe mund t’i beni femijes, nese doni qe t’ia beni librin pjese te pandare te jetes se tij.

   945 Lekë
   1 050 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok

   Ne kete set librash “Fani ne kerkim te drites” dhe “Ne boten magjike te Henrit”, kemi sjelle dy autore te reja te letersise per femije: Rovena Rrozhani dhe Anila Mullahi Elezi, ne perpjekjen qe lexuesit e vegjel te njohin zhvillimet e kesaj letersise si dhe te zbaviten me boten dhe personazhet e ketyre dy shkrimtareve

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 845 Lekë 2 050 Lekë -10% Nuk është në stok

   Pas shume kohesh nderprerje, rivjen para lexuesve te vegjel Bedri Dedja, - i cili fale mjeshtrise se tij rrefimtare, edhe sot magjep femijet e ketij brezi me veprat e tij te shkruara me shume se gjysmeshekulli me pare. Ne kete set ne kemi mbledhur bashke tre librat e pergatitur nga shtepia botuese Albas: Heroizmat e Fatbardh Pikaloshit, Nje udhetim i...

   1 845 Lekë
   2 050 Lekë -10%
   Shto në shportë Më shumë
   Cmim i reduktuar
   Nuk është në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ne kete set kemi perzgjedhur dy autoret me te njohur te romances bashkekohore: Anna Premoli dhe Nicholas Sparks, me dy libra te cilet jane botuar ne shqip gjate vitit 2019: “Me prano sic jam, i dashur” dhe “Ne cdo frymemarrje” eshte nje set librash goditesh per tua dhuruar te dashurve tuaj.....

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ne kete set kemi perzgjedhur dy prej librave te zhanrit mister &thriller te botuar gjate vitit 2019 ne Shqiperi dhe qe jane pelqyer nga lexuesit shqiptare. Mbreteresha e thrillerit Agatha Christie dhe Laura Marshall vijne bashke ne nje set, te denje per dhurate per te pasionuarit pas librat e ketij zhanri

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 763 Lekë 3 070 Lekë -10% Në stok
   I ri

   E cilësuar si një nga kryeveprat e shekullit të XX. Me gjenealitetin e tij u përballëm me tragjizmin e fateve njerëzore. Personazhi Juxhin Uitlla,na tërheq me natyren e tij,talentin prej artisti,... Gjithashtu njihemi me shpirtin e tij si aventurier e të lëkundshëm në dashuri,…

   2 763 Lekë
   3 070 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   3 600 Lekë 4 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Kjo seri e James Pattersonit dhe bashkepunetoreve te tij mbetet nder me te vleresuarat dhe lexuarat ne SHBA dhe ne mbare boten ne zhanrin e romaneve policesk. Tashme, vijne ne shqip, ne nje pako ne oferte, 4 romanet e serise se Klubit te vrasesve te grave.

   3 600 Lekë
   4 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   3 150 Lekë 3 500 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Harari është një prej mendjeve më brilante të kohës tonë në përshkrimin e diskursit historik të qenies njerëzore që nga fillesat deri në të tashmën, dhe ka aftësinë që të analizojë perspektivën tonë në dekadat e ardhshme. Librat “Sapiens” dhe “Homo Deus” janë bestseller-a absolutë të momentit në të gjithë botën.

   3 150 Lekë
   3 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ky set përmban dy libra që janë bestseller-a jo vetëm në tregjet ndërkombëtare por edhe në Shqipëri. Që sapo kanë ardhur në shqip janë pëlqyer nga lexuesi. Duke parë kërkesat në rritje për këto dy romane, ne vendosëm t’ua rekomandojmë në një set të gjithë lexuesve që kërkojnë romane që lënë mbresa të pashlyera.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  Shfaq 65 - 96 nga 226 libra