Cmim i reduktuar! Ishulli i Librave Shiko më të madhe

Ishulli i Librave

Dominique Fortier A-004877

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ethshëm dhe me inteligjencë, Dominique Fortier gdhend në shpirtin tonë një tekst në natyrën e zbulimit, i cili ka fortësinë e shkëmbit dhe dalldinë e anijeve të braktisura. Në të njëjtën kohë, roman dhe bllok shënimesh, Ishulli i Librave është një homazh përrallor ndaj librave dhe atyre që i krijojnë.

Më shumë detaje

502 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184498

540 Lekë

-10%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në kohërat më të ndritura për bibliotekën e vet, Lartësia-Sen-Mishel ishte e njohur si Qyteti i Librave. Pikërisht këtu, mes mureve të ngrysyra të abacisë, bëri strehë, në shekullin e pesëmbëdhjetë, një piktor i përndjekur nga kujtimi is ë dashurës. Në këtë truall, midis qiellit dhe detit, e gjen pesë shekuj më pas një romanciere që kërkon ngaherë tokën e librave. Këta do të ritakohen mbi faqet e një blloku xhepi të harruar në shi.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe168
ISBN9789928184498
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bako
RomanMotivim&Vetëdije