I ri Kryevepra boterore te tregimit te shkurter Shiko më të madhe

Kryevepra boterore te tregimit te shkurter

Grup autorësh A-004447

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky botim permbledh si asnjehere tjeter, autoret me te shquar te short story-it modern dhe postmodern, ne te gjithe boten, - i pergatitur plot shije, nga shkrimtari, eseisti dhe perkthyesi i njohur Roland Gjoza

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033802

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ne kete antologji vijne tregimet e autoreve:

DORIS LESSING

DOROTHY PARKER

EDWARD MORGAN FORSTER

ERNEST HEMINGWAY

ERSKINE PRESTON CALDWELL

FRANCIS STEEGMULLER

GIOVANNI VERGA

GIUSEPPE TOMASI DI LAMPEDUSA

GRACE PALEY

GUY DE MAUPASSANT

HEINRICH BÖLL

GRAHAM GREENE

HEINRICH VON KLEIST

ISAAC BABEL

JAMES FARRELL

ISSAC LEIB PERETZ

JAMES HANLEY

JAMES THURBER

JEROME WEIDMAN

JOAO GUIMARAES ROSA

JOHN COLLIER

KATHERINE ANNE PORTER

JOHN STEINBECK

LEV TOLSTOI

KATHERINE MANSFIELD

LUIGI PIRANDELO

LUISA VALENZUELA

MARIE LUISE KASCHNITZ

MAKSIM GORKI

MICHAEL MCLAVERTY

MIKHAIL ZOSCHENKO

OCTAVIO PAZ

PATRICK LAFCADIO HEARN

PAULA FOX

RAYMOND CARVER

PROSPER MERIMEE

RICHARD STEELE

RICHARD MATHESON

SHALOM ALEICHEM

VARLAM SHALAMOV

SHERWOOD ANDERSON

WALTER BERNSTEIN

WALTER DE LA MARE

WILLIAM CARLOS WILLIAMS

WILLIAM SAROYAN

BJORNSTJERNE BJORNSON

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe420
ISBN9789928033802
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRoland Gjoza