I ri Njerëzit dhe ingranazhet Shiko më të madhe

Njerezit dhe ingranazhet

Ernesto Sabato A-002707

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ernesto Sabato është ndër shkrimtarët më të mëdhenj botëror, i çmuar për autencitetin, guximin dhe dijen, dnë të cilën bashkohet mjeshtrisht arti dhe shkenca. Në veprat e tij krahas mendimeve të thella, shfaqet edhe një qëndrim thellësisht humanist. I tillë vjen edhe ky libër me ese brilante të shkruar nga autori në vite të ndryshme

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632447

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Esetë që përfshijnë këtë libër janë strukturuar në bazë të disa kapitujve: Thelbi i Rilindjes; Universi abstrakt, Rebelimi i njeriut dhe “Artet dhe letrat në krizë”. Këtu ka shumë tema që kanë të bëjnë me raportet e qenies njerëzore me natyrën, zhvillimin, shkencën, iluzionin, shtetin, dijen, ideologjitë, ekzistëncën e tij. Mendja brilante e Sabatos hedh teza, ide dhe mendime që vlejnë në çdo kohë.

Ky libër është përkthyer nga Orjeta Stafasani dhe është vlerësuar si libri më i mirë i përkthyer i vitit 2017 nga Ministria e Kulturës së Kosovës.

 

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe167
ISBN9789951632447
Titulli origjinalHombres y engranajes
RedaktoriAg Apolloni
Viti i Botimit2018
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOrjeta Stafasani