I ri Heterodoksia Shiko më të madhe

Heterodokosia

Ernesto Sabato A-004119

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Heterodoksia mund të lexohet si autobiografia shpirtërore e Sabatos. E botuar për herë të parë më 1953, ende sot komunikon me lexuesin për shkak të vlefshmërisë së jashtëzakonshme që ka. Ai preokupim për qenien që e sheh universin e zhveshur nga kuptimi në duart e teknokracisë, rrjedh nga një fuqi apokaliptike, paralajmërimin ndriçues të së cilës kemi ende kohë ta dëgjojmë.

Më shumë detaje

98 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
Fletët160
ISBN9789951721820

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky mbetet nje tekst shembull për ta njohur krizën e një koncepcioni të tërë të botës dhe jetës. Fjala e Sabatos na vetëdijëson për rreziqet që i kanosen identitetit tonë, kulturës dhe shoqërisë, në një nga udhëkryqet me të rënda të historisë së saj.

Njeri pasionant i letrave e njeri i zhgënjyer nga shkencat, intelektual që ngrihet kundër padrejtësive, gardian i etikës dhe model i mendimtarit njerëzor, koherenca e Sabatos dhe ideve të tij, përçojnë një nevojë të fuqishme të ndryshimit shpirtëror dhe një betejë kundër indiferencës që ka marrë hov.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët160
ISBN9789951721820
Titulli origjinalHeterodoksia
V. Bot2019
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatbardha Statovci