Cmim i reduktuar! Adami i fshehur Shiko më të madhe

Adami i fshehur

Moikom Zeqo BOT0034

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Adami i fshehur është një përmbledhje me rrëfenja onirike, tregime dhe etyde; është një mozaik shkrimesh të shkurtra. Libri është një shembull i rikompozimit të zhanreve, sepse autori shfaq një trajtë të re të rrëfimit, me një zhanër postmodern.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9879995611835

1 012 Lekë

-8%

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sipas një koncepti hebraik, e gjithë jeta e njeriut kalon për të kërkuar dhe për të gjetur vetveten. Tregimi, libri ka afro 100 të tilla, që përfshijnë harkun kohor '69 '08, i kushtohet vdekjes së filozofit të madh herbre Martin Buber. Ky filozof nga më të mëdhenjtë e shek.XX, i vlerësuar shumë lart nga Borgesi, shkruajti libra me dialogë sipas paradigmës Unë dhe Ti". Rrallë ka pasur ndonjë krijues që të vërë në qendër të kirjimtarisë problematikën e Adamit të Fshehur. Jeta dhe arti janë premisa për të kërkuar. Kë? Pikërisht, njeriu kërkon shëmbëlltyrën e vet, për të mos harruar se Adami është moduli i tij fillestar, për të kuptuar që njeriu gjatë gjithë historisë e kërkon realizimin e vetvetes si i tillë." Autori, Moikom Zeqo

Të dhëna

Faqe466
ISBN9879995611835
RedaktoriEdlira Abazi
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSkënder Drini (zgjodhi&përg.)