Jete fshati Shiko më të madhe

Jete fshati

Amos Oz SB0020

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Besnik i lojës së tij psikologjike, i vizatimit të karaktereve, i përshkrimit në detaje të jetës dhe natyrës, të veshura të gjitha me sfondin historik të kohës në të cilën jeton, Amos Oz, një ndër autorët më të dashur edhe për lexuesin shqiptar, na shpie edhe një herë në shtegtime fantastike e mahnitëse.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN978 9928 4241 8 1

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë libër ka gjithçka nga jeta mbi tokë, në këtë lloj jete ka njerëz dhe kafshë, me skena dhe pikturime mes qeniesh, të cilët, ku rastësisht e ku enkas, hyjnë në jetët e njëri - tjetrit. I shkruar kësisoj, çdo lexues ka të drejtën ta lexojë këtë vepër si një roman. Por "Jetë fshati" nuk është roman, por copëza të lidhura jete, që japin e marrin mes tyre si arterie të një trupi, të tilla që i japin atij jetën e një qenieje intriguese.

Të dhëna

Faqe214
ISBN978 9928 4241 8 1
RedaktoriVioleta Murati
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOrjeta Marku