Një grua e vërtetë Shiko më të madhe

Një grua e vërtetë

Barbara Taylor Bradford BUE187

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo është historia e një gruaje, e cila guxoi të ëndërronte dhe të triumfonte.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët596

1 300 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në një fshat të vogël, Emma Harte, një shërbëtore e thjeshtë, me këmbëngulje shpalosi talentet e saj, zbuloi kuptimin e tradhtisë, mësoi të mbijetonte, të bëhej një grua. Në prag tragjedie, ajo u shndërrua nga një grua e varfër në një person të fuqishëm dhe të pasur në sajë të vullnetit të hekurt. Si një nga gratë më të pasura në botë, Emma Harte ka gati gjithçka për të cilat kishte luftuar fort për të arritur, përveç dashurisë dhe pasionit për të vetmin mashkull të cilin nuk mund ta kishte. Pas dy martesave, dy luftërave shkatërruese dhe sekreteve të shumta, suksesi i saj është arritur me një çmim të lartë për t'u paguar. Tashmë ajo përballet me një luftë të re: atë me njerëzit dikur të besuar dhe tashmë tradhtarë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët596
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArdian Beshaj