Manjola. 12 ditë Shiko më të madhe

Manjola. 12 dite

Anatol Toss BOM0025

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tek kjo vepër, Anatoli Toss butësisht, ngadalë na fut në rrjedhën e ngjarjeve, duke na dhënë mundësinë ta përjetojmë edhe kohën ku zhvillohen ato.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132284

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ngjarjet në roman zhvillohen në Boston  në vitin 2010 dhe në Moskë në vitin 1980. Si edhe në veprat e tij të tjera, te "Manjola. 12 ditë" Anatoli Toss butësisht, ngadalë na fut në rrjedhën e ngjarjeve, duke na dhënë mundësinë ta përjetojmë edhe kohën ku zhvillohen ato. Kështu, duke tërhequr vëmendjen e lexuesit, autori e zhyt atë emocionalisht në rrëfim, duke e ngacmuar nga pak e duke rritur në të njëjtën kohë veprimin, duke e përshpejtuar aksionin e ngjarjeve dhe duke e bërë të tillë që ne nuk mund të dallojmë në libër fantazinë nga realiteti; ato janë plotësisht të ndërthurura, duke na marrë me vete emocionalisht.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe380
ISBN9789928132284
Titulli origjinalOmsca-1
RedaktoriLoredan Bubani
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiSokrat Gjerasi