Një histori amerikane Shiko më të madhe

Nje histori amerikane

Anatol Toss BOM0067

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Një histori amerikane" është ndoshta romani më i arrirë i tij, duke e afirmuar plotësisht Anatolin Toss, si një shkrimtar të rangut të lartë.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341252

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit

A mundet një njeri të kapërcejë veteveten dhe të arrijë ëndrrat e tij... çfarë humbet nëse e bën një gjë të tillë? Çfarë fiton? Dhe kur realizohet ajo që ke ëndrruar ku gjendet ekuilibri – qetësia apo humbja?

Dhe dashuria? A nuk është ajo humbja më e pashmangshme. Sigurisht, çdo gjë e ka një fund... dhe si për ta vlerësuar se për çfarë duhet të heqim dorë, kur fiton nga dashuria.

Me këto dhe çështje të tjera përballet personazhi kryesor i American story. Dhe përgjigjet? Ndoshta lexuesi do të jetë dakord, ndoshta ato do ta bëjnë atë të mendojë dhe në ndonjë rast do ta bëjnë atë që të kërkojnë veten tek personazhi i romanit.

Romanet e autorit Anatoli Toss, "Fantazitë e një gruaje" dhe "Një histori amerikane", janë të njohur në mbarë botën dhe janë vlerësuar me shumë çmime të rëndësishme letrare. Revistat e njohura kanadeze shkruajne rreth tij:

"Redian"

"Një histori amerikane" jo vetëm e mbërthen lexuesin që nga faqja e parë deri tek e fundit, por edhe u jep përgjigje shumë pse-ve të jetës sonë të përditshme, me një fjalë të ndihmon të jetosh".

Redian Review

“Një histori amerikane” – i shkruar bukur, një roman shumë i fortë”.

Eho Moski

“Sa më shumë ta lexosh "Në histori amerikane” aq më shumë të lind pyetja: Si ka mundësi që ky autor të njohë aq thellë dhe kaq mirë psikologjinë e njerëzve dhe të na e zbulojë atë nëpërmjet faqeve të këtij libri?

Letërsi cilësore, mund të thuash universle”

Ex Libris

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe400
ISBN9789994341252
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokrat Gjerasi
RomanRomancë&Pasion