Cmim i reduktuar! Gjuha e gjakut Shiko më të madhe

Gjuha e gjakut

Kiço Blushi NA0024

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Përmes personazheve të Maries, Ndreas, Lleshit apo Xhevries në Verriun e Shqipërisë, autori na flet për një shoqëri egoiste që i tjetërson kuptimin togfjalëshit ji i lirë. Ndonëse ishte ideuar si skenar filmi, autori pohon se në thelb ka përcjellë sintezën e gjurmëve që la pas gjakmarrja, ideologjia dhe burgjet e komunizmit.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 109 65 1

375 Lekë

-25%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe159
ISBN978 9928 109 65 1
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë