Anatol Toss

Anatol Toss, disa herë i nominuar për çmimin “Bukerov”, është laureat i shumë çmimeve ndërkombëtare në letërsi. Librat e tij “Fantazitë e një gruaje”, “Manjola 12 ditë”, “Një histori amerikane”, “Tej cakut të dashurisë” etj. janë kthyer në kult për disa miliona lexues në mbarë botën. Sipas subjektit të tyre bëhen shfaqje teatrore, xhirohen filma. Ata të prekin, të bëjnë të ndiesh dhe të mendosh ndryshe, të mësojnë ta shohësh jetën me një sy tjetër.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 4 nga 4 libra
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

   “Fantazitë e një burri” është libri nga i cili mund të mësoni si të dashuroni në mënyrë parimisht të re.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë 1 000 Lekë -15% Në stok

  Shkrimtari bashkëkohor rus Anatoli Toss ka lindur në Moskë. Që nga viti 1988 jeton në Boston. Romani "Fantazitë e një gruaje", fitues i çmimit "Bukerov" në Rusi, është shpallur romani më i mirë i vitit, duke u botuar në tirazhe me qindra mijëra kopje, njëkohësisht është përkthyer në shumë vende të botës.

  850 Lekë
  1 000 Lekë -15%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Nuk është në stok

  Tek kjo vepër, Anatoli Toss butësisht, ngadalë na fut në rrjedhën e ngjarjeve, duke na dhënë mundësinë ta përjetojmë edhe kohën ku zhvillohen ato.

  1 000 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Nuk është në stok

  "Një histori amerikane" është ndoshta romani më i arrirë i tij, duke e afirmuar plotësisht Anatolin Toss, si një shkrimtar të rangut të lartë.

  1 000 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 1 - 4 nga 4 libra