Cmim i reduktuar! Lëkura e shagrenit Shiko më të madhe

Lekura e shagrenit

Honore de Balzak BOM0159

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Botimi i romanit “Lëkura e shagrenit” krijoi bindjen e plotë në të gjitha qarqet letrare, se Balzaku ishte një nga shkrimtarët më të rëndësishëm të letërsisë franceze dhe asaj botërore.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN978-99927-52-78-5

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Shtëpia botuese OMSCA-1 nxori në qarkullim romanin “Lëkura e shagrenit”, të klasikut të madh francez Honore de Balzak.

Para se të përfundonte romanin “Lëkura e shagrenit”, Balzaku botoi fragmente të tij në shtypin parisien të asaj kohe, duke nxitur një interes të jashtëzakonshëm te lexuesit, që i parapriu suksesit pas botimit tē librit, sukses që vazhdon deri në ditët tona.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe272
ISBN978-99927-52-78-5
RedaktoriLoredan Bubani
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiKlio Evangjeli
RomanMotivim&Vetëdije