Ndihma Shiko më të madhe

Ndihma

Kathryn Stockett BOM0032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është libri më i lexuar në komunitetin më të madh në botë të librit, Goodreads. U shpall më i miri gjatë vitit 2010 nga lexuesit e Amazon dhe “The New York Times”. Lexojeni se do ta gjeni veten në çdo faqe. Dhe nëse ia rekomandoni një miku, ai do t’iu jetë përherë mirënjohës për kohën që do të kalojë në faqet e romanit

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341672

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

THANË PËR LIBRIN

Romani Ndihma" i Kathryn Stockett është një roman që të mbërthen, i cili po bëhet i njohur jashtëzakonisht shpejt... Tri karaktere kryesore që mbushin të gjitha faqet me ngrohtësi dhe arrijnë më së fundmi triumfin e tyre... Historianët e librave do të flasin e do të flasin për te... Një roman ngadhënjyes.

- The New York Times

I këndshëm dhe i vertetë, një rrefim që të shtyn ta përfundosh sa më parë së lexuari. Kur miqtë e tu të librave të mos dinë se çfarë të lexojnë, mos ngurroni t'u këshilloni këtë libër, me besim të plotë se nuk do të zhgenjehen.

- Entertainment Weekly

Herë i gëzuar e herë të thyen zemrën... Një paraqitje e përkryer. Lexuesit do të mberthehen nga faqet e këtij Iibri.

- Associated Press

Një roman fitues që sigurisht do të kete një sukses të padiskutueshem ndër zhanret e librave. I ngrohtë dhe mikpritës.

- Neur-Orleans Times-Picayune

Të tërheq me mendimet provokuese... Ngjarje mbresëlënëse të një treve që ecën me hapa të ngadaltë drejt integrimit, do t'i vendosë lexuesit përballë një rrëfimi të jashtëzakonshëm, që tregon portretin e një qyteti që e mundon diskriminimi. Ky tashmë është një nga romanet më të mira të vitit.:

- People Magazine

I fuqishëm... vëmendja e Stockett për detajet historike, dialektet dhe historitë krijon një portret të bukur të një bote të ndarë. Kjo histori që të prek në shpirt, e shkruar nga një talent është me të vërtetë mbresëlënes.

- Atalanta Journal Constitution 

Të dhëna

Faqe495
ISBN9789994341672
Titulli origjinalOMSCA-1
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiXhevat Lloshi
RomanMister&Thriller