I ri Cmim i reduktuar! Princi i vogël - T Shiko më të madhe

Princi i vogel - T

Antoine De Saint - Exupery TO0318

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Princi i vogël” - kjo kryevepër e letërsisë, vjen e shqipëruar nga përkthyesi i mirënjohur Shpëtim Çuçka. Pavarësisht se e rekomandojmë për moshat 7-15 vjeç, është një libër që mund të lexohet në çdo moshë, parë në një këndvështrim të ri.      

Më shumë detaje

11105 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994313327

540 Lekë

-10%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Leximi sot i një vepre si “Princi i vogël” mund të bëjë të vetëdijshëm cilindo, së paku për dy gjëra: për nivelin e aftësive të tij gjykuese dhe për rrugën që ka përshkuar në këta dhjetëvjeçarë njerëzimi.

Natyrisht, mund ta bëjë të vetëdijshëm lexuesin edhe për atë që e vërteta është e bukur dhe e bukura është e thjeshtë.

Dhe kjo është shenjë e një letërsie të mirëfilltë, një letërsie jofitimsynuese. Pikërisht e asaj letërsie, për të cilën kemi aq shumë nevojë dhe që aq dendur na mungon.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe100
ISBN9789994313327
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiShpëtim Çuçka