Lëkura e shagrenit Shiko më të madhe

Lekura e shagrenit

Honore de Balzak BOM0159

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Botimi i romanit “Lëkura e shagrenit” krijoi bindjen e plotë në të gjitha qarqet letrare, se Balzaku ishte një nga shkrimtarët më të rëndësishëm të letërsisë franceze dhe asaj botërore.

Më shumë detaje

195 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN978-99927-52-78-5

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shtëpia botuese OMSCA-1 nxori në qarkullim romanin “Lëkura e shagrenit”, të klasikut të madh francez Honore de Balzak.

Para se të përfundonte romanin “Lëkura e shagrenit”, Balzaku botoi fragmente të tij në shtypin parisien të asaj kohe, duke nxitur një interes të jashtëzakonshëm te lexuesit, që i parapriu suksesit pas botimit tē librit, sukses që vazhdon deri në ditët tona.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe272
ISBN978-99927-52-78-5
RedaktoriLoredan Bubani
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiKlio Evangjeli
RomanMotivim&Vetëdije