Cmim i reduktuar! Njerez te varfer (HC) Shiko më të madhe

Njerez te varfer (HC)

Fjodor M. Dostojevski BUE109

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete roman janë letrat e famshme të dashurisë, botuar fillimisht në fletoret e kryeqytetit: të ngrohta, plot dashuri të sinqertë, që kulmojnë me ndjenjën e pastër e të sinqertë.

Më shumë detaje

92 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033758

1 155 Lekë

-23%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Tek "Njerëz të varfër" Dostojevski shpalosi talentin e tij të madh me një ndjeshmëri mjaft interesante, duke hedhur dritë në skutat e panjohura të shoqërisë petërburgase, shoqëruar me sigurinë e fillesave të analizës psikologjike, për të skalitur personazhe që të mbeten në mendja. Letrat e të dashuruarve, të mbushura me frymëzim dhe ndjenjë të hollë krijojnë situata të këndshme, të dhimbshme dhe lartësuara nga një finesë e pashembullt... Në romanin tjetër

Të dhëna

Faqe326
ISBN9789928033758
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJorgji Doksani