I ri Krim dhe ndëshkim Shiko më të madhe

Krim dhe ndeshkim

Fjodor M. Dostojevski FNK0250

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në gjuhën shqipe vjen në një variant të dytë Krim dhe ndëshkim, një nga romanet më të mira të Dostojevskit.

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928442

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Fragment nga libri

Pse u duket kaq i shëmtuar veprimi im? – thoshte me vete. – Ngaqë është një veprim keqbërës? Ç'do të thotë "veprim keqbërës"? Të paktën, ndërgjegjen e kam të qetë. Sigurisht që është bërë një krim, është shkelur një nën i ligjit dhe është derdhur gjak; e pra, për atë nen që është shkelur, merrni kokën time dhe me kaq të mbyllet kjo punë!...

Po ama, në një rast të tillë edhe shumë krijesa të virtytshme të njerëzimit që nuk e kanë trashëguar pushtetin, por që e kanë rrëmbyer atë, duhet të ishin ekzekutuar që në hapat e parë. Ata i hodhën hapat pa u hyrë gjemb në këmbë, prandaj kanë të drejtë, kurse unë nuk pata të drejtë ta hidhja atë hap.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe640
ISBN9789928442
Titulli origjinalПреступленіе и наказаніе
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMukades Mançe
RomanPsikologjik