Cmim i reduktuar! Idioti (kopertinë e trashë) Shiko më të madhe

Idioti (HC)

Fjodor M. Dostojevski BUE009

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Idioti, kryevepër e madhe, subjekt interesant, personazhe të gdhendur deri në skalitje, durim i pashembullt, filozofi e thjeshtë ndonëse pansllaviste, psikologji e hollë krejt njerëzore, ja cila është kjo vepër që jehoi në faqet e kritikës botërore prej më tepër se njëqind vjet, pa lodhur asnjë dorë dhe pa krijuar strese në asnjë mendje

13 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789992766719

1 530 Lekë

-10%

1 700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe656
ISBN9789992766719
Titulli origjinalUEGEN
Viti i Botimit2000
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJorgji Doksani