Shenime nga nendhesa - Zambaku Shiko më të madhe

Shenime nga nendhesa - Zambaku

Fjodor M. Dostojevski A-005327

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër, leximi i së cilit përbën domosdoshmëri.

Më shumë detaje

891 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789928443892

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Unë jam një i sëmurë... Unë jam një njeri i lig. Unë jam një njeri aspak tërheqës.” Me këto fjali nis “Shënime nga nëndhesa” (1864), një prej veprave letrare më të thella e më të bukura të letërsisë botërore të shekullit të nëntëmbëdhjetë. Ky është një nga librat e parë themelorë që duan të shohin përjetimin e të ekzistuarit si qenie njerëzore. Vërtet kemi të bëjmë me një roman, por e gjithë biseda që heroi i tij zhvillon me veten, apo marrëdhënia që ka me botën përreth, është poezia e shpirtit dhe e mendimeve të gjithsecilit prej nesh në përballje me jetën si një realitet jo edhe aq i mundur për t’u shmangur.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe179
ISBN9789928443892
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSilvester Manaj