Cmim i reduktuar! Idioti Shiko më të madhe

Idioti

Fjodor M. Dostojevski FNK0044

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është romani në të cilin mishërohen, në trajtën më të plotë, parimet krijuese të Dostojevskit dhe ku zotimi i çuditshëm i subjektit arrin lulëzimin e vërtetë.

Më shumë detaje

502 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-203-16-8

1 125 Lekë

-25%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë roman rrëfehet historia e qartë dhe tejet e dhimbshme e princit fatkeq Mishkin, e Rogozhinit të tërbuar dhe e Nastasia Filipovnës së trishtuar. Idioti është një nga veprat më të ndërlikuara të Dostojevskit. Tragjizmi i romanit qëndron në faktin se Princi ­Krisht (Mishkini - ­heroi i dashur i shkrimtarit) nuk arrin as të lumturojë personazhet e tjera duke ndërhyrë në fatet e tyre, as të mposhtë forcat armiqësore, viktimë e të cilave bëhet edhe vetë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe738
ISBN978-9928-203-16-8
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2016
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiMyzejen Shapllo