Krim dhe ndeshkim - Zambaku Shiko më të madhe

Krim dhe ndeshkim - Zambaku

Fjodor M. Dostojevski A-005303

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Me kryeveprën e tij “Krim dhe Ndëshkim”, Dostojevski nëpërmjet një stili të hollë dhe analizave psikologjike, na paraqet aspektet kryesore të jetës së njeriut, si vuajtjet, frikërat, dashuritë dhe vetminë. Krahas krimit, ndëshkimit dhe arratisjeve, në roman analizohet ndërgjegjja dhe ndikimi i saj, miqësia dhe optimizmi për jetën, megjithë kushtet e vështira

887 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608187

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe103
ISBN9789995608187
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiXhafer RAKIPLLARI