I ri Krim dhe ndeshkim - Zambaku Shiko më të madhe

Krim dhe ndeshkim - Argeta LMG

Fjodor M. Dostojevski LG0325

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Me kryeveprën e tij “Krim dhe Ndëshkim”, Dostojevski nëpërmjet një stili të hollë dhe analizave psikologjike, na paraqet aspektet kryesore të jetës së njeriut, si vuajtjet, frikërat, dashuritë dhe vetminë. Krahas krimit, ndëshkimit dhe arratisjeve, në roman analizohet ndërgjegjja dhe ndikimi i saj, miqësia dhe optimizmi për jetën, megjithë kushtet e vështira

11031 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928389350

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe595
ISBN9789928389350
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokrat Gjerasi
RomanPsikologjik