Cmim i reduktuar! Fjalor anglisht-shqip (35.000 fjalë) Shiko më të madhe

Fjalor anglisht-shqip (35.000 fjale)

Shpëtim Çuçka TO0207

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky fjalor anglisht-shqip, me rreth 35000 fjalë-titull, është rezultat i një pune të kujdesshme, ku shquhet njohja shumë e mirë e anglishtes dhe shqipes nga autori.

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994311166

1 925 Lekë

-23%

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky fjalor anglisht-shqip, me rreth 35000 fjalë-titull, është rezultat i një pune të kujdesshme, ku shquhet njohja shumë e mirë e anglishtes dhe shqipes nga autori. Ai mëton të jetë një kontribut në mënyrën e pasqyrimit të fjalës dhe korpusit kryesor frazeologjik të anglishtes dhe në baraspeshimin e tyre të përshtatshëm dhe të besueshëm në gjuhën shqipe. Barasvlerësit shqip janë dhënë duke zbatuar zhvillimet e sotme leksikore e gramatikore. Një instrument kulturor i domosdoshëm për çdo sferë të veprimtarisë shoqërore.

Të dhëna

Faqe920
ISBN9789994311166
Titulli origjinalToena
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip/Anglisht
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri