Vajza në rrjetën e merimangës Shiko më të madhe

Vajza ne rrjeten e merimanges

David Lagercrantz BD0009

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Salanderi dhe Blomkvisti janë të parezistueshëm si gjithmonë…Fansat e çiftit të çuditshëm e joshës të romaneve moderne të verdhë të Stieg Larsson-it, nuk do të zhgënjehen.” Edhe kjo pjesë e sagës së Larssonit nuk do tu zhgënjejë....

Më shumë detaje

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994304356

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një hacker-e gjeniale, që përherë ka qëndruar në hije. Një gazetar me një prirje të theksuar ndaj rrezikut. Ajo është Lizbetë Salanderi, vajza me një tatuazh dragoi. Ai është Mikael Blomkvisti, kryeredaktori  së famshmes revistë investigative Millenium. Një natë, Blomkvisti merr një telefonatë nga një burim që pretendon të ketë marrë informacione vitale për ShBA-të nga një vajzë e re hacker. Blomkvisti, si gjithnjë në kërkim historish të reja, i kërkon ndihmë Salanderit. Ajo nga ana tjetër ka planet e veta. E kështu së bashku përfshihen në një botë të nëndheshme e të egër spiunësh, kriminelësh kibernetikë dhe punonjësish të qeverisë – disa prej të cilëve të gatshëm dhe të vrasin për të ruajtur sekretet e tyre.

 

Thanë për librin

“Salanderi dhe Blomkvisti janë të parezistueshëm si gjithmonë…Fansat e çiftit të çuditshëm e joshës të romaneve moderne të verdhë të Stieg Larsson-it, nuk do të zhgënjehen.”

-Michiko Kakutani, The New York Times

 

Rrini të qetë ju adhurues të Lizbetë Salanderit – heroina jonë hacker pank, është në duar të sigurta.”

USA TODAY

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe448
ISBN9789994304356
Titulli origjinalBotimet DUDAJ
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Beshaj