Asnje lajm nga Gurbi Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Asnje lajm nga Gurbi

Eduardo Mendoza DK0007

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër përshkruhet udhëtimi i një jashtëtokësori i zbritur në Tokë në kërkim të shokut të tij Gurb. Një udhëtim në jetën urbane të Barcelonës së para Lojërave Olimpike 1992. Atmosfera, kaosi dhe absurdi i jetës moderne të racës njerëzore paradokset e kundërthëniet e realitetit njerëzor.

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 9928 136 05 3

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Botimet IDK sjellin në shqip librin e Eduardo Mendozës, Asnjë lajm nga Gurbi, një roman i shkruar në gjuhën e satirës dhe të ironisë, ku përshkruhet udhëtimi i një jashtëtokësori i zbritur në Tokë në kërkim të shokut të tij Gurb. Një udhëtim në jetën urbane të Barcelonës së para Lojërave Olimpike 1992. Atmosfera, kaosi dhe absurdi i jetës moderne të racës njerëzore paradokset e kundërthëniet e realitetit njerëzor. Eduardo Mendoza është një ndër shkrimtarët më të rëndësishëm bashkëkohorë spanjollë. Fitues çmimit PREMIO PLANETA për 2010-n. Duke e vështruar tani, pasi kanë shkuar disa vjet që kur u botua, arsyeja e suksesit shpjegohet lehtë: është një libër i shkurtër dhe tejet i lehtë në të lexuar. Sma merr mendja se në letërsinë e tanishme ka ndonjë libër më të lehtë në të lexuar, për arsyen e thjeshtë se ky është shkruar në një gjuhë bisedore, ka një përmbajtje zbavitëse dhe përbëhet nga pjesë që zgjasin pak rreshta, shkruan autori.

Të dhëna

ISBN978 9928 136 05 3
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiEdlira Hoxholli