Luigi Garlando

Gazetar i Gazzetta dello Sport. Prej vitesh shkruan libra të suksesshëm për fëmijë. Gjithashtu. ka shkruar edhe romane për të rritur. "Perse më quajnë Xhovanr ka fituar çmime të shumta dhe ka frymëzuar filmin dokumentar, "lo ricordo", prodhuar nga indiana Production për Fondacionin ''Progetto Legalitë", si përkujtim për Paolo Borsellino-n dhe të gjitha viktimat e mafias.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 8 nga 8 libra
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Aventurat, sfidat dhe ëndrrat e tetë adoleshentëve me një pasion të madh: futbollin. Ilustrimet janë realizuar nga Stefano Turconi                       

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Aventurat, sfidat dhe ëndrrat e tetë adoleshentëve me një pasion të madh: futbollin! Fillon kampionati

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Ka rifilluar kampionati i futbollit dhe Kakaret, në vendin e dytë në klasifikim. jonë gati të luajnë gjithçka për gjithçka. Por më parë Tomi dhe shokët e tij të skuadrës do të duhet 18 bindin Gjilpërën me koke to lêrê xhudon dhe të kthehet në portë. Sepse, siç thotë gjithnjë trajneri tyre Shampinjon, e rëndësishme është të qëndrojnë të bashkuar

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Kampionati ka mbaruar dhe tani nuk mbetet veçse finalja e madhe. Kokaret kundër Akademisë Blu, ish-skuadrës së Tomit. Është sfida që kapiteni dhe shokët e tij e presin ngaherë, rasti për t’i dhënë një mësim Lorisit të padurueshëm… dhe, sidomos për të treguar që e tyrja është një skuadër e përbërë nga miq të vërtetë! Duke filluar nga mosha tetëvjeçare

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Tomi dhe shokët e tij nuk arritën ta fitonin vendin e parë në finale e madhe të kampionatit, por humori i tyre është në qiell: traineri, në fakt, njoftoi se do t’i çojë të gjithë në Paris, ku djemtë do të luajnë një botëror të vogël futbolli. Për Kokaret do të jetë një transfertë… në penalltinë e fundit. Duke filluar nga mosha tetëvjeçare

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Jeta e Xhovani Falkones e rrëfyer nga një baba te një fëmijë. "Njerëzit ikin, idetë mbeten dhe vazhdojnë të ecin me këmbët e njeëzve të tjerë''. Xhovani Falkone

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Aventurat, sfidat dhe ëndrrat e tetë adoleshentëve që kanë një pasion të madh: futbollin! Kur Gaston Shampinjoni, ish-futbollist i kombëtares franceze, sheh Tomin të zhonglojë në oborrin e shtëpisë, e kupton menjëherë që djali ka stofin e kampionit dhe që… më në fund mund të realizojë ëndrrën e tij: të themelojë një skuadër ku të mund të luajnë të gjithë....

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Nga shkrimtari i mirënjohur italian, Luigi Garlando, doli në qarkullim vepra e tij më e madhe: "Shko në ferr, Dante!", shqipëruar nga Adrian Beshaj. Luigi Garlando i jep jetë një romani piroteknik, ku, me njëmbëdhjetërrokësha dhe Beteja Reale, një adoleshent i sotëm do të duhet të ketë punë me mjeshtrin më të shquar dhe shpërthyes: Dante Alighieri-n.

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 8 nga 8 libra