Fjalet Shiko më të madhe

Fjalet

Jean-Paul Sartre FNK0034

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Nganjëherë ndiej përkëdheljen e kohës që ikën, por herë të tjera - në shumicën e rasteve - e ndjej që ajo s'kalon . Minutat e dridhshme shkrihen sa gjatë-gjerë, më përpijnë dhe s'mbarojnë së dhëni shpirt.

Më shumë detaje

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan. S. Noli
Fletët248
ISBN978-9928-4288-8-2

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Minutat , të ndenjura, por ende të gjalla, ato i mbledh fshesa, të tjera ua zënë vendin , më të freskëta, po aq të kota; këto pështirosje quhen lumturi, nëna më thotë herë pas here që unë jam më i lumturi i djemve të moshës time. Si mund të mos e besoj atë kur një gjë e tillë është e vërtetë? Te vetmia ime mendja s'më shkon kurrë, së pari, s'ka emër për atë; së dyti nuk e shoh atë: jam gjithnjë i rrethuar me njerëz. Ky është indi i jetës time, stofa e kënaqësive të mia, mishi i mendimeve që kam.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët248
ISBN978-9928-4288-8-2
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2015
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiEdmond Tupja