Vdekja ne shpirt v.III Shiko më të madhe

Vdekja ne shpirt v.III

Jean-Paul Sartre FNK0032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Qershori i vitit 1940, shënoi verën e disfatës për ushtarët francezë, të braktisur nga oficerët e tyre, të demoralizuar dhe duke pritur armëpushimin. Ditë pas dite, orë pas ore, "Vdekje në shpirt" shpalos ato që burrat menduan, ndjenë dhe bënë ndërkohë që Franca binte.

Më shumë detaje

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan. S. Noli
Fletët383
ISBN978-99956-86-11-6

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Burra që qëndruan, burra që ikën, burra që luftuan dhe burra me fate tragjike si Methju, i cili ia kishte dedikuar jetën gjetjes së lirisë personale, por tashmë është i mbushur me hidhërim dhe pendim. "Vdekje në shpirt" është një përshkrim pikëllues i luftës dhe se çfarë do të thotë të humbësh.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët383
ISBN978-99956-86-11-6
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2010
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiDiana çuli