I ri Një tokë e re Shiko më të madhe

Nje toke e re

Eckhart Tolle A-003606

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër vijon botimin bestseller ndërkombëtar “Fuqia e së tashmes” i cili ka shënuar një rekord shitjesh në më shumë se 2 milionë kopje. Ky libër mbetet një manifest i shkëlqyer për të ndërtuar një jetë më të mirë secili prej nesh dhe për të kontribuar të gjithë bashkë për një botë më të mirë

Më shumë detaje

3 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nëse lexuesit kanë zbuluar lirinë dhe kënaqësinë e jetës së gjallë, në të tanishmen, tek “Fuqia e së tashmes”, tek “Një tokë e re” Tolle i zgjeron idetë e tij të fuqishme për të treguar sesi përmes transhendentimit, egoja në gjendjen tonë të vetëdijes nuk është thelbësore për kënaqësinë personale, por është thelbësore për t’i thënë fund konfliktit dhe vuajtjeve në të gjithë botën. Tolle përshkruan sesi duke e bërë pjesë të jetës tonë egon prodhohet disfunksioni që na çon tek urrejtja, xhelozia dhe pakënaqësia; prandaj ai i tregon lexuesit sesi ndërgjegja mund të shkojë drejt një gjendje të re të vetëdijes dhe rrugës së ekzistencës së vërtetë vetëpërmbushëse.

“Një tokë e re” është shkruar sipas rrëfimit tradicional, duke na sjellë anekdota dhe filozofi në një mënyrë që është e pranueshme për të gjithë. Përmes iluminimit, përndritjes dhe ngritjes shpirtërore, ky libër është një manifest i thellë shpirtëror për një mënyrë jete më të mirë dhe për të ndërtuar një botë më të mirë.

Të dhëna

Faqe348
Viti i Botimit2017
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRidvan Bonjaku