Fitimtarët. Dhe si e arrijnë suksesin Shiko më të madhe

Fitimtaret. Dhe si e arrijne suksesin

Alasair Campell UE0017

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Alastair Campbell ka të drejtë të japë këshilla sesi të jesh i suksesshëm sepse, kujdo që ia ba ofruar ato, e ka realizuar qëllimin. "Fitimtarët" janë sportistë elitarë, biznesmenë të suksesshëm, menazherë të dashur e jetëgjatë në fushën e futbollit e të modës dhe politikanë të admiruar e karizmatikë. Për secilin nga personazhet, në përputhje me linjën e analizës se çfarë i ka bërë më shumë të suksesshëm se të tjerët, ose pse duhet t'i kemi si modelin e "Fitimtarëve", sjell citime të tyre, bashkëbisedime e intervista të zhvilluara, shembuj nga jeta, si flasin e punojnë, si bashkëpunojnë, si i kanë shfrytëzuar rrethanat, si e konceptojnë konkurrencën, motivohen më shumë nga suksesi apo nga frika e humbjes, si mësojnë nga dështimet etj. Ky libër vlen vetëm për ata që nuk e pranojnë humbjen

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190550

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe424
ISBN9789928190550
Titulli origjinalUET Press & MAPO Editions
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
PërkthyesiAnjeza Xhaferaj