I ri Loja e jetës Shiko më të madhe

Loja e jetes

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0236

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nuk ka një të dytë si Osho që na qartëson në lidhje me jetën dhe misionin tonë. Shpeshherë ne i ngatërrojmë ato, por qëllimi dhe jeta janë dy gjëra të ndryshme, përderisa vijmë në këtë botë për një qëllim, jeta na vjen si një mundësi. Këtë teori shpjegon Osho përmes komunikimit mes mësuesit dhe ndjekësit në librin “Loja e jetës” i ardhur në shqip pak kohë më parë

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928251329

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Jeta në vetvete nuk është qëllim. Qëllimi e tejkalon jetën. Jeta është thjeshtë një mundësi për të realizuar qëllimin. Qëllimi është i fshehur thellë brenda jetës. Ti nuk mund ta gjesh atë në supërfaqe, duhet të futesh në çdo qendër. Jeta është si një farë. Ajo është e pamjaftueshme në vetevete. Ti duhet të punosh shumë që ta bësh farën për të mbirë, për tu bërë një pemë dhe për tu rritur. Kjo është një nga gjërat themelore që na sjell në këtë libër Osho.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe155
ISBN9789928251329
Titulli origjinalSelected works, in 5 vo. vo. 2. pp. 389 - 501
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir Dibra