I ri Cmim i reduktuar! Misteri dhe poezia e transcendentales Shiko më të madhe

Misteri dhe poezia e transcendentales

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0207

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Osho me punën e tij përpiqet të analizojë mënyrën sesi e shohim ne botën dhe të shkuarën, ta orientojë vëmendjen tonë drejt misterit dhe poezisë së “përtejme”, - përtej cakut. Kjo gjë e ka bërë atë të padëshirueshëm në rrethin e njerëzve të cilët i parapëlqejnë njerëzit të jenë të kushtëzuar, të bindur dhe besimtarë. Këtu Osho bën një përcaktim të ri të fesë, duke e futur jetën në shpirtin e njeriut

906 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
Fletët141
ISBN9789928203885

880 Lekë

-20%

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët141
ISBN9789928203885
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMukades Mançe