I ri Të fshehtat e dashurisë Shiko më të madhe

Te fshehtat e dashurise

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0202

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është një traktat për dashurinë i shkruar mjeshtërisht dhe në mënyrë të thellë nga spiritualisti i madh Osho. Ja se çfarë thotë ai në hyrje të librit: “Dashuria, - ja se cili është mesazhi im. Le të jetë ajo edhe mesazhi juaj. Dashuria është lulja dhe aura ime. Unë mendoj se dashuria është feja e vetme. Të gjitha të tjerat janë thjeshtë plehra, të gjitha të tjerat janë si të thuash, ëndërrimet e mendjes. Le të rritet brenda jush dashuria, atëherë Zoti do të rritet brenda jush vetvetiu. Duke lënë dashurinë të ikë, ju lini të ikë Zotin dhe gjithçka në botë.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928203854

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mos iu shmangni dashurisë. Kaloni përmes të gjithave, pa marrë parasysh dhimbjen. Dashuria të shkakton dhimbje, por nëse jeni i dashuruar, atëherë dashuria nuk do të thotë asgjë për ju.

Në të vërtetë, e gjithë kjo dhembje ju forcon më shumë. Ndonjëherë keni me të vërtetë dhembje, në mënyrë të pabesueshme keni dhembje, por të gjitha ato plagë janë të nevojshme që t’ju përforcojnë, t’ju sfidojnë, t’ju bëjnë më të vetëdijshëm. Të gjitha këto situata të rrezikshme janë të nevojshme që t’ju bëjnë më vigjilent. Dashuria përgatit terrenin, kurse terreni i dashurisë mund të rritet deri te fara e meditimit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe127
ISBN9789928203854
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir M. Dibra