Sozia e diktatorit Shiko më të madhe

Sozia e diktatorit

Lloyd Jones PE0094

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Më 1991-shin Loid Xhons vendosi të bënte një udhëtim në gjysmën tjetër të globit, drejt vendit më të pashpresë, Shqipërisë.

Më shumë detaje

488 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789995628239

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit

Më 1991-shin Loid Xhons vendosi të bënte një udhëtim në gjysmën tjetër të globit, drejt vendit më të pashpresë, Shqipërisë.

Ajo çka Xhons gjeti në çdo qoshe të Shqipërisë ishte një botë e pamëshirshme dhe e çuditshme, që vërtitej mes gjysmë të vërtetave dhe trillimeve.

Një botë ku statusi i njeriut dhe shpesh jeta e tij varej nga "biografia": dosja e Sigurimit e hapur për të, një biografi që ndryshohej për t’i shërbyer çastit.

Të dhëna

Faqe244
ISBN9789995628239
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJonuz Kola
RomanMister&Thriller