Bulevardi i unazës Shiko më të madhe

Bulevardi i unazes

Patrick Modiano BZ0032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Bulevardi i unazës, për të cilën nobelisti Modiano ka marë Grand Prix du Ruman nga Akademia Franceze në vitin 1972, rrëfen historinë e një të riu hebre, Serge, në kërkim të babait të tij, Chalva, i cili ishte zhdukur dhjetë vjet më parë. Ai e gjen atë duke kërkuar për të mbijetuarit e luftës në një vend të pazakonshëm mes tregtarëve të zinj, anti-semitëve dhe prostitutave, duke vënë në përdorim aftësitë e tij.

902 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Buzuku

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe250
V. Bot2016
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvi Sidheri
RomanSagë&Histori