Cmim i reduktuar! Ortaku Shiko më të madhe

Ortaku

John Grisham BD0461

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani Ortaku, i shkruar në vitin 1997, tregon historinë e Patrikut, dikur një ortak në një studio ligjore, i pasur dhe shumë i aftë profesionalisht, por që pasi vodhi 90 milionë dollarë nga studioja e tij mori arratinë, deri sa u kap në xhunglat braziliane. Dhe ndërsa kthehet në atdhe për të marrë pjesë në procesin gjyqësor ndaj tij, ai përgatit mbrojtjen duke pasur një informacion që askush nga akuzuesit nuk e di.

Më shumë detaje

497 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300754

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Për Për katër vjet me radhë Patriku e kishte pyetur veten shpesh se si do të ndihej nëse do ta kapnin. Tashmë e kishte mbërthyer tmerri. I zhveshur krejt lakuriq dhe i lidhur me rrip si ndonjë kafshë e merrte me mend se orët e ardhshme do të ishin të padurueshme për të... Dikur ai ishte një ortak i shumëdëshiruar dhe i paguar mirë në një studio ligjore të pasur e me të ardhura të majme në shtetin e Misisipit. Më pas Patrik Lanigani vodhi nëntëdhjetë milionë dollarë nga studioja ligjore ku punonte dhe mori arratinë për të shpëtuar kokën. Për katër vjet me radhë arriti t'u shmangej njerëzve të pasur e me pushtet, të cilët nuk do t'i ndalonte gjë për ta gjetur se ku fshihej. Dhe në Biloksi, në qytetin e Misisipit, ku zuri fill e gjithë kjo histori, po bëhet gati të nisë një proces i jashtëzakonshëm gjyqësor. Teksa ortakët e tij të dikurshëm rrinë në pritje për të marrë hak, një tjetër histori po bëhet gati të hedhë shtat. katër vjet me radhë Patriku e kishte pyetur veten shpesh se si do të ndihej nëse do ta kapnin. Tashmë e kishte mbërthyer tmerri. I zhveshur krejt lakuriq dhe i lidhur me rrip si ndonjë kafshë e merrte me mend se orët e ardhshme do të ishin të padurueshme për të... Dikur ai ishte një ortak i shumëdëshiruar dhe i paguar mirë në një studio ligjore të pasur e me të ardhura të majme në shtetin e Misisipit. Më pas Patrik Lanigani vodhi nëntëdhjetë milionë dollarë nga studioja ligjore ku punonte dhe mori arratinë për të shpëtuar kokën. Për katër vjet me radhë arriti t'u shmangej njerëzve të pasur e me pushtet, të cilët nuk do t'i ndalonte gjë për ta gjetur se ku fshihej. Dhe në Biloksi, në qytetin e Misisipit, ku zuri fill e gjithë kjo histori, po bëhet gati të nisë një proces i jashtëzakonshëm gjyqësor. Teksa ortakët e tij të dikurshëm rrinë në pritje për të marrë hak, një tjetër histori po bëhet gati të hedhë shtat.

Të dhëna

Faqe476
ISBN9789994300754
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAurel Manushi