I ri Per nje histori te krahasuar te letersise shqipe Shiko më të madhe

Per nje histori te krahasuar te letersise shqipe

Dhurata Shehri, Persida Asllani A-007436

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Biblioteka e letërsisë shqipe, si tërësi tekstuale e intertekstuale, na dëshmon kontakte dhe shkëmbime të pareshtura me kultura, letërsi, dukuri letrare, drejtime, poetika, vepra e autorë të letërsisë botërore. Një vështrim sado i shpejtë në zhvillimet dhe proceset letrare shqipe, na lejon të pohojmë se kjo marrëdhënie sistemike me letërsinë botërore, në trajtën e një rrezatimi të pandërprerë e shenjues të rinovimit, është shndërruar në një “formante të brendshme” të letërsisë shqipe.

497 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928356451

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe240
ISBN9789928356451
RedaktoriNatasha Pepivani
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë