I ri Neser, neser dhe neser Shiko më të madhe

Neser, neser dhe neser

Gabrielle Zevin BLV0237

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri me i mire i vitit 2022 ne Goodreads, tashme vjen ne shqip nga Botimet Living. Një histori dashurie, por jo nga ato që keni lexuar më parë.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338716

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një ditë të ftohtë e të hidhur dhjetori në Harvard, Sem Masuri del nga treni i metrosë dhe mes turmave të njerëzve që presin në platformë sheh Seidi Grinin.

Kur e thërret në emër, për një çast ajo pretendon se nuk e ka dëgjuar, por më pas kthehet. Këtu fillon loja: një bashkëpunim legjendar që do t’i çojë drejt yjeve.

Në një shtrirje tridhjetëvjeçare libri “Nesër, nesër dhe nesër” i Gabrielle Zevin-it shqyrton natyrën e shumëllojshme të identitetit, paaftësisë, dështimit, mundësive në lojë dhe, mbi të gjitha, nevojën e njeriut për t’u lidhur: për të ndier dashuri dhe për të dashur.

Semi dhe Seidi janë shokë fëmijërie, shpesh të dashuruar, por kurrë të dashur. Historia e tyre e pakohë do të njohë sukses, famë, tragjedi, dyfytyrësi dhe, në njëfarë mënyre edhe një lloj pavdekësie.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe438
ISBN9789928338716
Titulli origjinalTomorrow, tomorrow and tomorrow
RedaktoriPranvera Palushi, Bledar Çepele
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSonila Pasmaçiu
RomanSagë&Histori