I ri Cmim i reduktuar! Bota e maleve shqiptare Shiko më të madhe

Bota e maleve shqiptare

Át Bernardin Palaj FRA0102

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në veprën e Át Bernardin Palajt kemi përfshi krijimtarinë e botueme në revistat Hylli i Dritës, Zani Shna Ndout dhe Shkëndija. Ndërsa shkrimet publicistike të botueme në ketë vepër i kemi grumbullue nga gazeta Ora e Maleve. Po kështu kemi shfrytzue botimet e vlefshme Bota shqiptare dhe Studime Juridike. Ky vëllim përmban edhe tre studime të pabotueme: Regjistri i Kishës së Toplanës, A janë Shqiptarët autokton dhe Visari Komtar.

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Franceskane
Fletët376
ISBN9789995697778

850 Lekë

-15%

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët376
ISBN9789995697778
V. Bot2018
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim