Era e brishte e Jugut Shiko më të madhe

Era e brishte e Jugut

Llesh Murrani A-000550

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Poezia e Llesh Murranit vjen si një surprizë e këndshme. Pasi ke lexuar poezinë e parë, për më tepër po të kesh lexuar dy-tre poezi, të lind dëshira t’i lexosh të gjitha, të mos e lëshosh më librin nga dora. Është si ajo puna e verës së mirë kur pasi ke provuar një gotë të lind dëshira ta përpish gjithë kanën.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928327215

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në thelb, poezia e Lleshit është një poezi e mirëfilltë meditative. Ajo kërkon që kudo dhe te kushdo të kërkojë dhe të gjejë njerëzoren. Poeti, ashtu si Diogjeni në Greqinë e lashtë, heton, endet nga të gjitha anët, ose në të gjitha veprimet e njeriut, të gjejë të bukurën, njerëzoren. Kur e gjen, entuziazmohet si fëmijë dhe nuk e fsheh dot gëzimin, bërtet për ta trumbetuar dhe propaganduar te çdo njeri në të gjithë botën. Kur nuk e gjen nuk trishtohet, por fillon prapë kërkimin. E gjithë rruga poetike e Lleshit është një udhëtim pa fund për të gjetur të bukurën, njerëzoren.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe112
ISBN9789928327215
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë