I ri Rruga për në skelën Uian Shiko më të madhe

Rruga per ne skelen Uian

George Orwell A-003608

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një tjetër kryevepër e George Orwell në gjuhën shqipe, por kësaj radhe autori sjell shënime të natyrës autobiografike në një libër i cili të ndihmon për të zbuluar shumë aspekte të një prej shkrimtarëve klasik më të lexuar të ditëve tona, por njëherësh edhe fuqinë e revoltës ndaj padrejtësive sociale

Më shumë detaje

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721417

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Një rrëfim çoroditës i përvojave të George Orwellit mes jetës së klasës punëtore në zonat e thella industriale të Yorkshire-it dhe Lancashire. Ky libër është një polemikë e shkëlqyer dhe e hidhur që nuk ka humbur aspak ndikimet e saj mb i politikën me kalimin e kohës. Përshkrimet e paharrueshme të padrejtësive sociale, strehimi në lagjet e varfra, kushtet e minierave, uria dhe papunësia në rritje janë shkruar me ndershmëri, tërbim dhe humanizëm të madh.

Të dhëna

Faqe272
ISBN9789951721417
Viti i Botimit2017
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKlodian Briçi
RomanAutobiografik