George Orwell – 10 ese Shiko më të madhe

George Orwell – 10 ese

George Orwell A-007677

Libër i ri

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helga's Secrets
ISBN9789928091055

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ndërkohë që shkruaj, njerëz shumë të civilizuar janë duke fluturuar lart, duke u përpjekur të më vrasin. Ata nuk ndjejnë ndonjë armiqësi kundrejt meje si individ, as unë kundrejt tyre. Ata janë "vetëm duke bërë detyrën e tyre", siç thotë shprehja. Shumica e tyre, pa dyshim, janë njerëz me zemër të mirë dhe të bindur ndaj ligjit, të cilët nuk do të ëndërronin kurrë në jetë të bënin vrasje në jetën private. Në anën tjetër, nëse ndonjëri prej tyre ia del të më hedhë mua në erë me një bombë të mirë vendosur, ai nuk do të flerë më keq për këtë shkak. Ai po i shërben vendit të tij, që ka fuqinë ta çlirojë atë nga e keqja. Nuk mund të shihet bota moderne siç është në të vërtete, nëse nuk njeh forcën e fuqishme të patriotizmit, besnikërinë kombëtare

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe181
ISBN9789928091055
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip