I ri Femija i Bulevardit Stalin Shiko më të madhe

Femija i Bulevardit Stalin

Luan Rama A-007948

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Imazhet e fëmijërisë së dikurshme të viteve ’50-’60 të shekullit të kaluar duket se janë ngjizur përjetësisht në sytë e këtij autori ku gjithçka na shfaqet në një bulevard të njohur dhe në sheshin qendror të Tiranës. Aty ndihet jeta njerëzore, gjallojnë personazhe piktoreske, flitet për personazhe politike dhe sesi në këtë fëmijëri qëndronte gjithnjë e pranishme figura e errët e Stalinit dhe e pasuesit të tij shqiptar. Një nostalgji e përshkruar plot ngjyra dhe pamje mbresëlënëse.

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928354501

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe232
ISBN9789928354501
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanAutobiografik