I ri Blloku argëtues i kopshtit “Shkronjat dhe numrat” Shiko më të madhe

Blloku argetues i kopshtit “Shkronjat dhe numrat”

Grup autorësh BAO0498

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Seria për fëmijë “Mëso dhe luaj” përmban 3 blloqe argëtuese për fëmijë 3-5 vjeç dhe 3 libra për parashkollorin. Këto blloqe dhe libra përmbajnë ushtrime didaktike dhe mjaft argëtuese për fëmijë të këtyre grupmoshave.

Më shumë detaje

452 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9786082370408

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Duke punuar me blloqet, fëmijët aftësohen të gjejnë dallimet mes figurave, të kopjojnë gjurmët e kafshëve, të gjejnë rrugën për të dalë nga labirinti, të gjejnë sendin e futur gabim mes sendeve të dhëna, të ngjyrosin etj., kurse të tre librat, shkalla e vështirësisë së ushtrimeve rritet paksa, por gjithmonë në përputhje me zhvillimin e fëmijëve.

Ata do të mësojnë format, të kundërtat, numrat dhe shkronjat nëpërmjet ushtrimeve mjaft argëtuese, duke u përgatitur kështu për të shkuar drejt klasës së parë. Tre librat e parë janë ideuar në formë blloqesh, pasi fëmijët e kësaj grupmoshe ende nuk janë aftësuar të punojnë mbi një libër, kurse blloku është më praktik për ta.

Tre librat e tjerë për parashkollorin vijnë në formë libri, pasi tani fëmijët janë aftësuar të punojnë edhe me libra.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe45
ISBN9786082370408
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSofiana Filipi