Blloku argëtues i kopshtit “Numëro dhe shkruaj” Shiko më të madhe

Blloku argetues i kopshtit “Numero dhe shkruaj”

Grup autorësh BAO0497

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Seria për fëmijë “Mëso dhe luaj” përmban 3 blloqe argëtuese për fëmijë 3-5 vjeç dhe 3 libra për parashkollorin. Këto blloqe dhe libra përmbajnë ushtrime didaktike dhe mjaft argëtuese për fëmijë të këtyre grupmoshave.

Më shumë detaje

394 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9786082370415

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Duke punuar me këto 3 blloqet, fëmijët aftësohen të gjejnë dallimet mes figurave, të kopjojnë gjurmët e kafshëve, të gjejnë rrugën për të dalë nga labirinti, të gjejnë sendin e futur gabim mes sendeve të dhëna, të ngjyrosin etj., kurse të tre librat, shkalla e vështirësisë së ushtrimeve rritet paksa, por gjithmonë në përputhje me zhvillimin e fëmijëve. Ata do të mësojnë format, të kundërtat, numrat dhe shkronjat nëpërmjet ushtrimeve mjaft argëtuese, duke u përgatitur kështu për të shkuar drejt klasës së parë.

Tre librat e parë janë ideuar në formë blloqesh, pasi fëmijët e kësaj grupmoshe ende nuk janë aftësuar të punojnë mbi një libër, kurse blloku është më praktik për ta.

Tre librat e tjerë për parashkollorin vijnë në formë libri, pasi tani fëmijët janë aftësuar të punojnë edhe me libra.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe44
ISBN9786082370415
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSofiana Filipi